PERFORMANS
NISSAN DENEYİMİ
YARIŞ, ÖĞREN, TEKRARLA
KAZANMAK İÇİN YARIŞIRIZ. FAKAT BU, AYNI ZAMANDA EN ÜSTÜN DÜŞÜNCE VE MÜHENDİSLİK GÜCÜMÜZÜN DE SINANMASIDIR. VE PİSTTE ÖĞRENDİĞİMİZ HER ŞEYİ, HER GÜN KULLANDIĞINIZ NİSSAN'NIZA GETİRİRİZ.MOTORSPORLARI

Yeniliğe olan bağlılığımız, Japonya'dan Le Mans'a, Dakar'dan Daytona'ya dek, Nissan Motorsporları rakiplerini korkutan dominant bir güç haline getirdi. Bu ister Skyline gibi mütevazı bir sedan, ister NISMO ZEOD RC'nin (Zero Emissions On Demand Race Car) de dahil olduğu, geleceği şekillendirecek, odaklanmış makineler olsun, ürettiğimiz ile yarışır ve o yarışı kazanırız.
GLOBAL MOTORLU SPORLAR - NISMO YARIŞ HABERLERİ VE SONUÇLARI
En son haber ve sonuçlar ile Nissan Motorlu Sporlar dünyası hakkında güncel kalın.


NISMO ZEOD RC
Nissan, 2014 yılında NISMO ZEOD RC'yi tanıtıma sundu – dünyanın, Le Mans spor otomobil yarışında tamamen elektrikle pistteki turunu tamamlayan ilk aracı.SEVDİĞİMİZ ŞEYLERİ PAYLAŞIRIZ
Hayranlarımıza ve basına sunduğumuz erişim, motorlu sporlar kültürümüzün dönüm noktasıdır. Teknolojimiz hakkında mümkün olduğunca açık olabilmek adına, NISMO Üniversitesi'ni sizlere sunuyoruz. @NISMO'yu Twitter'da takip ederek daha fazlasını öğrenin ve Facebook, YouTube, Vine ve Instagram'da bize katılın.
 NISMO AİLESİ


Bir grup tutkulu (bazılarına göre de takıntılı) mühendis tarafından yaklaşık 30 yıl önce hayata geçirilen NISMO (NISsan MOtorsport), Nissan performansının en üst noktasıdır. NISMO, parlak bir motorlu sporlar geçmişinden ilham alarak o yarış hissini günlük hayatınıza taşıyan araçlar sunar. Crossover öncüsü model olan Juke NISMO RS'den, caddelere sunulan en amaca odaklı Z olan 370Z NISMO'ya ve Almanya'nın efsanevi Nürburgring Nordschleife yarış pistinde kendini kanıtlamış olan, dünyadaki en hızlı yüksek hacimli üretim aracı olan GT-R NISMO'ya dek. Her biri parlak bir zekâyla üretilmiş, karşı konulmaz bir dokunuş ile ve en önemlisi de kesintisiz bir tutku ile tasarlanmış.
NISSAN 370Z NISMO
SERT TAVIRLI 350HP


NISSAN GT-R NISMO
KAS GÜCÜNDEN ÇOK DAHA FAZLASITAKUMI
Dünyadaki yalnızca dört adet ustanın, bir GT-R NISMO motorunu elle monte etme izni var. Takumi olarak bilinen bu ustalar, becerilerini yıllar süren zorlu çalışmalar sayesinde geliştirmiş. Her bir GT-R NISMO motoru, tek bir Takumi ustası tarafından monte edilerek ustanın imzasını gururla sergiliyor. Fakat sürece dahil olan şey yalnızca sıra dışı beceriler değil. Takumi ekibinden birinin de dediği gibi, “her bir motora ruhumuzdan bir parça katarak bu heyecanı müşterilerimizin de duymasını amaçlıyoruz.”
“İsmimizi GT-R motorlarına koymak üzerimizde konsatre olmamıza yardım edecek şekilde  olumlu bir baskı oluşturuyor. Aynı zamanda ödün vermemizi de önlüyor.”

–Tsunemi Oyama
 

GT ACADEMY
En iyi Gran Turismo oyuncularını oturma odasından çıkarıp Nissan motorlu sporlar araçlarının kokpitine yerleştirirseniz neler olur? Nissan ve Sony, bunu ortaya çıkarmak adına 2008 yılında ilk GT Academy'yi düzenledi ve program o tarihten beri hem mantığı hem de motorlu sporların geleneklerini sorgulamakta. Akademi, video oyunlarında sıra dışı performans gösteren kişileri alarak onları aylar içinde profesyonel Nissan sürücülerine dönüştürmekte.