İŞTE KARŞINIZDA YEPYENİ TITAN
Cummins İle Çalışan 2016 TITAN XD. Dayanıklılığını sergileyen bir tavır ve boyutuna uygun bir duruşa sahip yepyeni bir pick-up ailesinin ilk üyesi. Yepyeni 5,0L V8 Turbo Diesel, yeni nesil TITAN XD'nin kalbi. Bu dev motor, dayanıklı bir tavrı ve torku yarım tonluk pick-up kategorisine taşıyarak görevini benzinli rakiplerinden daha iyi yerine getiriyor.


ÇEKİŞ
ZORLU ÇEKİŞTÜM BU GÜÇ YANINDA İNANILMAZ BİR ÇEKİŞ GÜCÜ GETİRİYOR

Bir Cummins 5,0L V8 Turbo Dizel motoru yarım tonluk bir gövdeye yüklemek, inanılmaz bir çekiş gücü yaratır[*]. Bu gücün tamamını kullanmak isterseniz, kazboynu mafsalın sağladığı dengeye ihtiyacınız var ve mafsalı çerçeveye dahil etmemizin nedeni de bu. Sıcaktan kavrulan Arizona'da (yeni SAE J2807 çekiş standardının test alanı) yapılan ilk denemelerde, 5 tondan fazla yük çektik ve TITAN XD tam bir özgüvenle performans gösterdi.

ŞASİ
TİCARİ DÜZEYDE GÜÇ


YA HEP YA HİÇ

TITAN XD'nin geliştirilmiş çekiş ve yük potansiyeli ile başa çıkabilmek için daha büyük, daha güçlü bir şasiye ihtiyaç duyduğumuzdan, başlangıç noktası olarak Nissan ticari araçlarının zorlu şartlarda test edilmiş şasilerini örnek aldık. Bundan sonra, yeni bir çerçeve ve şasi üreterek bunları gerçekten gerekli bölümlerde destekledik. [*]

DAHA KUVVETLİ SÜSPANSİYON
Kullanım kolaylığı ve sürüş konforu içinde, 2016 TITAN XD için dayanıklı yeni bir süspansiyon geliştirdik. İkili ön süspansiyon çatalı güçlendirildi ve titizlikle ayarı yapıldı, ayrıca arka taraf daha büyük yaprak yaylar ve yenilenen yaprak burçlar sayesinde çok daha kuvvetli hale geldi.


AISIN 6-HIZLI ŞANZIMAN
5,0L V8 Turbo Dizel motordan gelen saf kuvveti kullanabilmek adına onu dayanıklı, 6 hızlı Aisin otomatik şanzıman ile destekledik[*]. Bu hafif görevler için olan bir araç için abartılmış bir sistem gibi görünse de, TITAN XD tam anlamıyla “hafif” sayılmaz.


DAYANIKLI FRENLER
14 inçlik havalandırılmış ve hidrolikle artırılmış duruş gücünü, TITAN XD'nin büyük tekerlerinin dördüne birden yükledik. Pick-up'ınızı durdurmalarına rağmen işi yavaşlatmazlar. Bunun gibi frenler sayesinde her zaman emniyet kemerinizin takılı olmasını isteyeceksiniz. 


SERT VE YENİ TRANSFER KUTUSU
Her bir viteste maksimum güç dağılımı sağlamak adına sert görünümlü yeni bir transfer kutusu tasarladık. Torku her iki dingile doğru iterek, karda, buzda, kumda, çamurda, batakta, toprakta, suda ve çakıllı yollarda dört tekerli aracınız için ne zaman ek yol tutuşu isterseniz, iş sahasının zorlukları ne olursa olsun, bunu size sunar.


YÜKSEK MUKAVEMETLİ ÇELİK
TITAN XD'nin etkileyici çekiş ve taşıma kapasitesi sayesinde, bu pick-up'ın son derece güçlü bir belkemiğine ihtiyacı var. Bu nedenle ona daha geniş, yüksek mukavemetli çelik, tamamen kapalı, tam uzunlukta bir merdiven çerçeve verdik. Her bir bölümü sertlik, burulma direncinin yanı sıra dikey ve düşey eğim için desteklendi ve güçlendirildi.


YENİ DİNGİL VE DİFERANSİYEL
Arka tarafı, American Axle Manufacturing (AAM) çalışanlarının sağladığı daha büyük, daha sert, amaca uygun üretilmiş bir dingil ile değiştirdik. Hayati önem taşıyan bu parça, kendini yıllar boyunca Nissan ticari araç serisinin çalışmaları ile kanıtlamış olup, çekmeniz, sürüklemeniz, kaldırmanız veya asılmanız gereken hemen hemen her şeyi çekebilmenize[*], sürüklemenize, kaldırmanıza veya asılmanıza izin verecek. 
ENTEGRE KAZBOYNU MAFSAL

Bir pick-up kasasının tabanına bir kazboynu mafsal koymak, “işimi ciddiye alıyorum” demenin en iyi yolu. Bir kazboynu mafsalın çerçeveye monte edilmesi ise durumu daha da iyi hale getirir. Bu kazboynu zorlu işlerle başa çıkmak için birebir. Mafsal topuzu ise çıkarılabilir olması nedeniyle düz bir kasa tabanı istediğinizde çekilerek çıkarılabilir.

 
İÇ TASARIM
ÖZEL SÜİT

KARGO YATAĞI
HER İŞ İÇİN DOĞRU ARAÇDİĞERLERİNE BENZEMEYEN BİR PICK-UP KASASI TABANI

Yepyeni 2016 TITAN XD serisi, araca dahil özelliklerle dopdolu bir yük alanına sahip. Yenilikçi Utili-track® kargo sistemi, duvarlar, kasa tabanı ve bağlantı kirişlerinde hareket edebilen ve kilitlenebilen dört adet dayanıklı, alüminyum alaşım kelepçe sayesinde size sonsuz bağlama olanakları sunar. Kilitlenebilir kasa tabanı depolama alanı, cadde seviyesinde gözlerden uzak biçimde yer alır ve gömme montaj LED ışıklandırma, karanlıkta da aramakta olduğunuz lokma anahtarı bulmanıza yardım eder. Bu yalnızca daha çok çalışmanıza değil, daha akıllıca çalışmanıza yardımcı olan bir pıck-up kasası tabanı. [*]ÜRÜN GAMI

Yepyeni Nissan Titan XD Crew Cab, dizel ve benzinli motorlarla çalışan çoklu kabin konfigürasyonlarıyla sunulan Titan pick-up serisinin ilk ürünü.